Kapat

Microsoft GitHub’ı 7.5 Milyar Dolar Karşılığında Satın Aldı!

Anasayfa
Teknoloji Haberleri Microsoft GitHub’ı 7.5 Milyar Dolar Karşılığında Satın Aldı!

Microsoft yazılım geliştirme projeleri için web tabanlı bir depolama servisi olan GitHub’ı 7.5 Milyar Dolara satın aldı.

2008 yılında kurulan ve San Francisco merkezli kod depolama platformu olan GitHub’ı haftalardır Microsoft’un satın alacağı konuşuluyordu. Microsoft yaptığı açıklamayla GitHub’ın bütün hakları ve ismini satın aldığını onayladı. GitHub  geliştiricilerin projelerini, projelerle ilgili dosyalarını ve kodların depolandığı, paylaşıldığı, tartışıldığı popüler bir platform olarak biliniyor. Birçok teknoloji şirketi GitHub kullanıyor bunların arasında Apple, Amazon, Google gibi büyük şirketlerde yer alıyor. 2018’de Mart ayı verilerine göre 28 milyon yazılımcının ve 85 milyon kod havuzunun oluştuğu Github, market değeri 2 milyar doların üzerinde olduğu söyleniyordu. Microsoft neredeyse 3 katı değerine satın almış oldu.

 

Microsoft’un CEO’su Satya Nadella yaptığı açıklamada“İlkleri geliştiren bir şirket olan Microsoft, GitHub ile güçlerini birleştirerek özgürlüğü, açıklığı ve yeniliğe olan bağlılığını güçlendirecek. Bu anlaşmayla üstlendiğimiz topluluk sorumluluğunu kabul ediyor ve dünyanın en zorlayıcı sorunlarını inşa etmek, yenilemek ve çözmek için geliştiricileri güçlendirerek, elimizden gelenin en iyisini yapacağız” ifadelerini kullandı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

ÇOK TIKLANANLAR