Kapat

Mükemmel Bir Destan! – Denizin Kalbinde Filmi

Anasayfa
Sinema / Dizi Mükemmel Bir Destan! – Denizin Kalbinde Filmi

Bu film Amerika’nın destanından uyarlanmış bir film olmaksızın size belli başlı stratejiler de öğretmektedir.

 

Chris Hemsworth’un başrol’de yer aldığı bu filmde yan rollerde Tom Holland, Cillian Murphy ve Benjamin Walker gibi usta oyuncular da yer alıyor.

Film IMdb’den 6.9 puan olarak devrim yaratacak filmlerin arasına girdi. Tıpkı diğer usta yapımlardan İnterstellar ya da Pirates Of Caribbean gibi kilit bir konu içeriyor; balina avı! 20. Yüzyılda geçen bu filmde insanlar ışık elde edebilmek için balina yağına ihtiyaç duyuyorlar ve bu da ortaya balina yağı bulması gereken işçileri ön plana atıyor.

Charles Leavitt’in imza attığı senaryo, Nathanial Phillbrick’in aynı adı taşıyan romanından beyazperdeye taşınıyor. 1820 yılında Nantucket isimli balina avlamakta olan bir geminin, dişli bir İspermeçet balinasının saldırısı sonucunda parçalanmasını konu alan film, Pasifik Okyanusu’nun kalbinde yaşanan bir hayatta kalma mücadelesini konu alıyor. Sadece 8 kişinin canlı olarak kurtulduğu bu olay, daha sonra ünlü yazar Herman Melville’in doğuracağı Moby Dick efsanesine de ilham veriyor. Geçtiğimiz yıl Zafere Hücum filmiyle bir kere daha izleyicinin kalbini kazanan Ron Howard’ın kamera arkasına geçtiği film, ünlü yönetmen ile karizmatik aktör Hemsworth’ün ikinci iş birliği. Filmde aynı zamanda Cillian Murphy, Brendan Gleeson, Ben Whishaw ve Tom Holland gibi isimler yer alıyor. Filmin senaryosu Charles Leavitt’e, hikayesi Charles Leavitt, Rick Jaffa ve Amanda Silver’a ait.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

ÇOK TIKLANANLAR