Kapat

NASA 14 Aralıkta Önemli Bir Keşfi Açıklayacağını Duyurdu!

Anasayfa
Uzay Haberleri NASA 14 Aralıkta Önemli Bir Keşfi Açıklayacağını Duyurdu!
Amerikan Havacılık ve Uzay İdaresi NASA, 14 Aralık 2017 Perşembe günü çok büyük bir keşfi kamuoyu ile paylaşmak için basın konferansı düzenleyeceğini duyurdu. Acaba uzaylılarla iletişim mi kuruldu soruları hemen ardı ardına geldi.

Yapılan onca çalışmalar, incelemeler Uzaylılara iletişim kurulabilmesini sağladı mı? Bunların cevaplarını veremiyoruz fakat NASA, 14 aralık günü önemli bir keşfi açıklayacağını ve 14 Aralık 2017 Perşembe günü çok büyük bir keşfi kamuoyu ile paylaşmak için basın konferansı düzenleyeceğini duyurdu.

Uzaya gönderilen Kepler teleskobu, 2009 yılından bu zamana kadar uzay ve uzay dışı canlılar, uzaylıların yaşam alanları ve dünyaya benzer yaşam alanları hakkında çalışmalar yapıyor. NASA’da çalışan yetkililer, büyük keşfin bilgisayarla öğrenme yöntemi ile yapıldığına vurgu yaptı ve bilgisayarla öğrenme yönteminin bir yapay zeka yaklaşımı olduğuna dikkat çekti. Kepler Teleskobu, 2009 yılından bugüne kadar yaşama elverişli olduğu düşünülen 2 bin 500 gezegeni keşfetti. Bu keşiflerin önemli bir kısmı 2009 ve 2013 yılları arası gerçekleştirildi. Bu önemli keşiflerin arasından en önemli olanı ise 14 aralık 2017 de açıklayacağını belirtti.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

ÇOK TIKLANANLAR