Kapat

Nazım Hikmet Ran 116 Yaşında ! (#NazımHikmet Anısına)

Anasayfa
Teknoloji Haberleri Nazım Hikmet Ran 116 Yaşında ! (#NazımHikmet Anısına)
15 Ocak 1902 dünyaya Selanik’te gözlerini açan Şair Nazım Hikmet’in bugün doğum günü, her ne kadar aramızdan ayrılmış olsa da şiirleri ile kalplerimizi fethetmiş ve oracıklarda yaşıyor olması bizim için önemli, Nazım Hikmet okuyun sırf Nazım Hikmet’i değil ! Oğuz Atay’ı Cemal Süreya’yı Cemil Meriç’i kısacası kitapların hepsini okuyun !

Bugün itibari ile Sevgili Nazım Hikmet, bir diğer adıyla Nâzım Hikmet RAN kalplerimizde, dillerimizde ve zihinlerimizde 116 yaşında ! Yazmış olduğu edebi eserlerin günümüzde bile büyük aşk ve zevkle okunuyor olması Nazım Hikmet gibi bir üstadın unutulmamış olması çok sevindirici bir durum resmen.

Günümüzde saçma sapan kitapların edebi tür olarak basılıp satılıyor olması aynı zamanda en çok satanlar kısmına yerleştirilmesi, raflarda bir numaraya konulması içler acısı ! Nazım Hikmet, Oğuz Atay, Cemal Süreya, Ece Ayhan, Turgut Uyar, Cemil Meriç gibi üstadlarımız var iken saçma sapan ergen kitaplarının raflar önüne koyulması tam anlamıyla saçmalık.

Nazımcığım Hikmet’in doğum gününde haydiyin âhali hepimiz bir Nazım Hikmet kitabı alarak kahvemizle, çayımızla okumaya başlayalım okuyorsak da devam edelim Nazım Hikmet’i bilmeden bu dünyadan göç etmeyelim

Cümlelerimi Nazım Hikmet’in ölmeden önce Vera’ya yazmış olduğu o son şiir

 

Gelsene dedi bana
Kalsana dedi bana
Gülesene dedi bana
Ölsene dedi bana
Geldim
Kaldım
Güldüm
Öldüm..

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

ÇOK TIKLANANLAR