Kapat

Oğuzhan Uğur Kimdir? Oğuzhan Uğur Nereli?

Anasayfa
Kimdir? Oğuzhan Uğur Kimdir? Oğuzhan Uğur Nereli?

Son 1 yılda YouTube’da çok büyük bir kitleye sahip olan Oğuzhan Uğur’un hayatı. Oğuzhan Uğur Kimdir? Oğuzhan Uğur Nereli? Oğuzhan Uğur Boyu Kaç? Tüm detaylar yazımızda…

29 Ocak 1984 Ankara’da dünyaya geldi. Oğuzhan Uğur’un Babası askerdi. Akdeniz Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Fotoğraf bölümünü mezunu olan Oğuzhan Uğur, okul döneminde sergi, belgesel ve kısa film çalışmaları gerçekleştirmiş ardından Osman Sınav ile çalışmaya başlamıştır.

Okuldan sonra bir dönem Mustafa Şevki Doğan ve Osman Sınav’ın asistanı olarak görev yapmıştır. 2011 yılında beyaz perdede izleyiciyle buluşan Ağır Abi filminin yönetmenliğini ve senaristliğini yapan Uğur’un pek çok single çalışması bulunmaktadır.

2012 yılında ise Çok Şükür adlı ilk albümünü yayınlamış ve ardından single çalışmaları yapmıştır. Ayrıca Murat Dalkılıç’ın Leyla isimli parçasına çekilen video klibin yönetmenliğini üstlenmiştir. Yine Dalkılıç ile Mağlubiyet adlı parçaya düet yapmıştır.

2015 yılında Pişt, 2016 yılında ise Bizans Oyunları projelerinde rol almıştır.

Bir dönem YouTube’da şeberme adını verdiği skeç videoları çeken Oğuzhan Uğur, şimdilerde Youtube kanalı BaBaLa TV ve Onedio üzerinden video programları sunmaktadır.

Oğuzhan Uğur’un Babası, Hasan Atilla Uğur

19 Aralık 1957 yılında dünyaya gelen Atilla Uğur aslen Ankaralıdır.

Türk asker eve emekli Albay olan Uğur terör örgütünün lideri Abdullah Öcalan’ın yakalanmasından sonra ilk sorgulamasını yapan kişidir.

1971 senesinde girdiği Kuleli Askeri Lisesi’nden 1975 senesinde mezun olan Atilla Uğur aynı sene Kara Harp Okulu’na girmiştir. 1979 senesinde Jandarma Teğmen rütbesiyle mezun oldu. Daha sonra Piyade ve Jandarma okullarını bitirerek Foça’da komando eğitim almıştır.

1981 senesinden itibaren başta Doğu ve Güney Anadolu Bölgesi olmak üzere birçok bölgede Jandarma Birlik Komutanlığı görevinde bulunan Atilla Uğur. 1998 senesinde Antalya’ya inen teröristlerin etkisiz hale getirilmesini büyük rol oynayan birliğin komutanıydı. 1999 senesinde Kenya’da yakalanarak Türkiye’ye getirilen terör örgütü lideri Abdullah Öcalan’ın İmralı Adası’nda sorgusunu yapan Atilla Uğur 2007 yılında Albay rütbesindeyken kendi isteğiyle emekli oldu.

Oğuzhan Uğur’un Çıkardığı Single Albümleri

 • Terbiyesizim (2012)
 • Panpa (2012)
 • Birinci Vazife (2013)
 • İstemiyorum (2013)
 • Sağ Salim (2014)
 • Bal Prensesi (2014)
 • Dengi Dengine feat. Ege Çubukçu (2014)
 • Biyolojik Unsur (2015)
 • Mağlubiyet (2016)
 • Madım Mı? (2016)
 • Kıskanç (2016)

Geçen aylarda Nescafe reklamlarında oynayan Oğuzhan Uğur, bu zamana kadar biriktirdiği parayla kendi internet medyasını kurdu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

ÇOK TIKLANANLAR