Kapat

Okula Gitmek İstemeyenler için Harika Okul Hileleri

Anasayfa
HABERLER Okula Gitmek İstemeyenler için Harika Okul Hileleri

Eh malum okullar açılıyor, bilgisayarlar, tabletler, telefonlar gidiyor yerlerine defterler, kitaplar geliyor. Bu yorucu ve sinir bozucu okul maratonunda sizler için işinize yarayacak okul hilelerini derleyip bir araya getirdik 😉

Bu yaptığımız listeyi bir yere kaydetmeyi ve en yakın arkadaşlarınız ile paylaşmayı unutmayın sevgili dostlar;

  1. Sabahları alarm kursanız dahi uyanamıyorsanız telefonunuzu bir bardağın veya yankı yaratabilecek bir nesnenin içine yerleştirin, daha sonra o nesneyi uzak bir yere bırakın. Sabahları alarmı kapatmak için uzağa gidince uykunuzdan uyanmış olacaksınız…
    1. Alternatif: Telefonu hoparlörlere bağlayarak tüm mahalle sakinlerini ve kendinizi anında uyandırabilirsiniz.
  2. Kalıcı bir şekilde ezber yapmak istiyorsanız, mavi ve kırmızı mürekkeple yazılarınızı yazmayı unutmayın. Bu renkler dikkat çekici renklerdir ve akılda daha kolay kalırlar.
  3. Ders çalışmak istiyorsanız en iyi saatler öğlen 4-6 ve akşam 11-12 saatleri arasıdır. Bu saat diliminde ders çalışıp kitap okursanız bünyeniz sürekli ders yapmaya ve kitap okumaya alışacaktır.
  4.  Çok terleyen biri iseniz koltuk altınıza limon sürebilirsiniz (Direkt limonu ortadan ikiye bölüp sürmeyin damlatarak sürün sonuçta kullanılacak o tekrar)
  5. Şeffaf dosya poşeti içine beyaz bir A4 kağıdı yerleştirin ve üzerinde keçeli kalem (beyaz tahta kalemi ile) istediğiniz kadar ders çalışın matematik problemleri çözün işiniz bittikten sonra poşeti silersiniz ve kağıt israf etmemiş olursunuz.
  6. Stresinizi azaltmak için portakal ve doğal çiçek koklamayı unutmayın ve bol bol temiz hava çekin.
  7. Defterlerinizi sürekli karıştırıyorsanız “Ya bu hangi dersin defteri idi yahu” diyorsanız çözümü basit. Defterlerinizi üst köşelerini fosforlu renkler yardımı boyayın örnek vermek gerekirse “Matematik için yeşil, edebiyat için kırmızı, kimya için maviyi”
  8. Ders programınızın fotoğrafını çekip bilgisayar, tablet ve telefonunuzun duvar kağıdı yapabilirsiniz. Bunlar en çok kullandığınız aletler olduğu için yarına götürülecek bir ödeviniz vesaire varsa unutmazsınız.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

ÇOK TIKLANANLAR