Kapat

RTÜK Sosyal Medya’ya Darbe Yapmaya Gümbür Gümbür Geliyor !

Anasayfa
İnternet Haberleri RTÜK Sosyal Medya’ya Darbe Yapmaya Gümbür Gümbür Geliyor !
Geleneksel Televizyon medyasında ki yayınların içerisinde argo, müstehcen içerik, kötü davranış özendirebilecek hareketler ve benzeri unsurların kontrollerini gerçekleştiren RTÜK, sosyal medyada ki yayınlara da kontrol etmek amacıyla büyük bir operasyon ile geliyor !

Bu zamana kadar televizyonlarda izlediğimiz diziler, programlar ve filmler RTÜK kontrolünden geçtikten sonra yayınlanıyor, izleyici kitlesinin sansürsüz ve özgürce film, dizi izlemek istediği sosyal medya platformlarına da RTÜK darbesi yapılacak.

Milletvekilleri tarafından Meclis’e sunulan yeni torba yasa tasarısıyla internet ortamında düzenli olarak yapılmakta olan ses, görüntü, video gibi her şey için lisans almak gerekecek RTÜK denetiminde olan yayınlarda hükümet’in hoşlanmadığı ve kaldırtmak istediği her türlü yayın mahkeme kararı ile kaldırılacak.

Aldığımız bir diğer haberlere göre 2019 seçimlerine giderken hükümet, internet üzerinden yapılmakta olan televizyon ve radyo yayınları için geniş bir sansür uygulamasına hazırlandığı belirtti.

Yazar Yorumu

———————-

İnternet bir ülke veya kabile değil burada anayasa veya ilkeler yok sadece toplum için belirlenmiş yayın kuralları mevcut bunlar zaten kişiler tarafından uygulanıyor kurallara karşı gelenler ise yayından kaldırılıp cezalandırılıyor RTÜK’ün özgür bir platformu sahiplenmesi boş işlerden ibaret, insanlar sansürü değil özgürlüğü istiyor ve bir çok insan yayınlanan şeyin farkında, sansürlenecek olan kaliteli yayınları da bilinçli insanlar izliyor RTÜK bu kararı kesinlikle geri almalı

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

ÇOK TIKLANANLAR