Kapat

Rusya Bitcoin’den Oldukça Rahatsız !

Anasayfa
Teknoloji Haberleri Rusya Bitcoin’den Oldukça Rahatsız !
Her geçen gün popüleritesi ve değeri 10 bin dolara dayanan Bitcoin inanılmaz şekilde artıyor. Bu durumdan rahatsız olan Rusya, ülkede bitcon görmek istemiyor.

Rusya İletişim Bakanı Nikolay Nikiforov geçtiğimiz günlerde yaptığı açıklamada Rusya’nın Bitcoin’in yasallaşmasını yeniden gözden geçirmeyeceğini net bir şekilde söyledi. Geçmiş yıllarda da Bitcoin’i yasaklayan Rusya, daha sonra bu kararından vazgeçmesine rağmen bir süre sonra Bitcoin konusunda yine sert yaptırımların mesajını vermişti.

 

Rusya gibi Bitcoin‘e karşı duran ülkelerden bir diğeri ise Çin. Çin’de Bitcoin’i yasaklayarak Bitcoin’in değerinin ciddi anlamda düşmesine neden olmuştu.

Bitcoin Nedir ?

2008 yılında Satoshi Nakamoto (gerçek adı Craig Wright) tarafından deneysel olarak başlatılan ve günümüzde oldukça popüler hale gelen bir sanal para birimidir.

1 Bitcoin kaç TL ediyor? Bitcoin değeri ne kadar?

Bu sanal paranın merkezi yada bağlı olduğu bir kuruluş olmadığından, fiyat değerlerini arz ve talep koşulları belirtiyor. Normal ekonomi şartlarında olduğu gibi talep artınca fiyat yükselirken, Bitcoin’de talep azalınca fiyat düşüyor. Şuan ki değeri ise (27.11.2017) 1 BTC = 37 240.41

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

ÇOK TIKLANANLAR