Kapat

Samsung Patlayan Telefonu İçin 14 Yaşındaki Kızı Suçlu Buldu!

Anasayfa
HABERLER Samsung Patlayan Telefonu İçin 14 Yaşındaki Kızı Suçlu Buldu!

Geçtiğimiz yılında sonlarında gecenin ortasında şarj edilirken patlayan Samsung J7 için Güney Koreli şirket, kapsamlı araştırmalarının ardından telefon ya da şarj cihazında bir sorun olmadığını söyledi. Samsung, durumla ilgili küçük kızı suçladı.

Samsung’un daha önce telefonları batarya sorunu ile patlama olmuştu. Bunlardan biri ise Note 7 modeliydi. Geçtiğimiz yılın sonlarında 14 yaşındaki bir kızın Samsung J7 modeli gece 4 gibi şarj olurken patlamıştı.  Daha sonra çocuğun annesi Janice Shirley tarafından olayın peşine düşülmüştü. Samsung, kapsamlı araştırmalarının ardından telefon ya da şarj cihazında bir sorun olmadığın söyledi ve durumla ilgili küçük kızı suçladı.

Söylemeye gerek yok ama kızın annesi, Janice Shirley, Güney Koreli firmayla hem fikir değil. Shirley, Samsung’un şu anda yaptığı şeyin suçu başka birisine atmaya çalıştığını söylüyor. Anne, telefonun hiçbir şekilde hasar görmediği söylüyor ve patlama olayı olmadan birkaç ayn önce aldığını söylüyor.

“Aileden telefonunu aldıktan sonra, Samsung cihazın kapsamlı bir analizini yaptı. Cihazın arızalanmasına neden olan bir kusur olduğuna dair hiçbir kanıt bulamadı. Ayrıca, olayın cihazın şarj edilmesinden kaynaklandığını gösteren bir kanıt bulamadı. Cihazın test edilmesi de dahil olmak üzere araştırmamıza dayanarak, cihazın arızalı olmadığı sonucuna vardık. Analizimiz, aşırı harici bir kuvvetin cihaza zarar verdiğini gösteriyor.” denildi. Öte yandan Samsung’un aile ile temas kurduğu ve meseleyi tatmin edecek şekilde çözdüğü iddia edildi.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

ÇOK TIKLANANLAR