Kapat

Sarı Taksi Yerine Kullanabileceğiniz Alternatif Kuruluşlar !

Anasayfa
Teknoloji Haberleri Sarı Taksi Yerine Kullanabileceğiniz Alternatif Kuruluşlar !

Bir çoğumuz sarı taksilerde ki “saçma şoför soruları”nı sevmeyiz hatta nefret ederiz. Bunlardan bazıları “nerelisin yiğenim?,baban ne iş yapıyor ?,okuyor musun?,manita var mı ?” tarzı sinir bozucu sorulardır, bu haberimizde sizlere sarı taksi alternatifi ulaşım yollarını göstereceğiz.


1) Uber (Über)

Uber, San Francisco, California menşeli Amerikan uluslararası ulaşım şebekesi şirketi olup ülkemizde son yıllarda hızla kullanılmaya başlanmıştır. Uber mobil uygulaması geliştirir, pazarlar ve işletir. 28 Mayıs 2015 itibarıyla, bu hizmet dünya çapında 58 ülkede ve 300 şehirde kullanılmaktadır. Uber mobil uygulaması sayesinde bulunduğunuz konum ile gitmek istediğiniz konumu belirliyorsunuz,ödeme yönteminizi seçip aracınızı çağırıyorsunuz. Saygılı ve kibar sürücüler sayesinde şoföre yol tarifi etmiyor uygulama üzerinden sürücü navigasyon yardımıyla sizi gitmek istediğiniz yere soru sormadan götürüyor.


2) Yolo

Yolo’da tıpkı, Uber benzeri V.I.P ulaşım şirketi, mobil uygulaması sayesinde bulunduğunuz konum ile ulaşmak istediğiniz konumu yazıyor ardından ödeme yönteminizi seçip aracınızı çağırıyorsunuz.


3) Scotty

Scotty, Uber & Yolo’ya nazaran V.I.P ulaşım hizmetinin olması yanında araçları, özel araba yerine motorlardan oluşmakta. Motoru olan kişiler Scotty’de sürücülük yaparak sizi istediğiniz yere ışık hızında ulaştırıyor. Yapmanız gereken Scotty uygulamasını indirip Uber & Yolo’da yaptıklarınızı uygulamak.


 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

ÇOK TIKLANANLAR