Kapat

ŞOK GELİŞME: Doğan Medya Grubu 1.2 Milyar Dolar Karşılığında Satıldı !

Anasayfa
HABERLER ŞOK GELİŞME: Doğan Medya Grubu 1.2 Milyar Dolar Karşılığında Satıldı !
İçerisinde Kanal D, CNN Türk, Tv2, Dream TV, Dream Türk, Hürriyet, Posta, Fanatik, Hürriyet Daily News, TME, Doğan Burda Dergi, Doğan Egmont, Doğan Kitap ve DPP (Dergi Pazarlama ve Planlama) Demirören Grubu’na 1.2 Milyar dolar karşılığında katılmış oldu.

Doğan Holding, 1.2 milyar dolar karşılığında Doğan Medya Grubu’nun Demirören Grubu’na satışı konusunda anlaşmaya vardı. Satış işlemlerinin ardından  ise Doğan Holding hisselerinde aniden bir artış görüldü

Doğan Holding ve Demirören Grubu, akşam saatlerinde Kamu Aydınlatma Platformu’na (KAP) yapacakları açıklama ile satış işlemini duyurmuş olacaklar. Satış işlemi için tarafların 1.2 milyar dolara (4.7 Milyar TL) anlaştığı edindiğimiz bilgiler arasında.

Böylesi güçlü bir medya grubunun Doğan Holding’ten, özünden ayrılmasına şahsen üzülmüş durumdayım umarım ilerleyen gidişatları satıştan sonra değişiklik göstermez.

Doğan Holding’in değeri %15,07 artış gösteriyor iken, Hürriyet Gazetecilik %17,4, Doğan Gazetecilik %9,54, Doğan Burada %6,05, Ditaş Doğan Yedek Parça ise %7,09 artış ile değer kazandı.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

ÇOK TIKLANANLAR