Kapat

Son Dakika: ABD’de Liseye Silahlı Saldırı Yapıldı! 10 Ölü 10 Yaralı Var!

Anasayfa
HABERLER Son Dakika: ABD’de Liseye Silahlı Saldırı Yapıldı! 10 Ölü 10 Yaralı Var!

ABD’nin Teksas Eyaleti’nin Galveston bölgesinde bulunan Santa Fe Lisesine düzenlen silahlı saldırıda en az 10 kişinin öldüğü ve 10 kişininde yaralandığı bildirildi. Teksas Polisi Saldırganın daha 17 yaşında olduğunu açıkladı.

ABD’nin Teksas Eyaleti’nin Galveston bölgesinde bulunan Santa Fe Lisesine düzenlen silahlı saldırıda en az 10 kişinin öldüğü ve 10 kişininde yaralandığı bildirildi. Saldırıda hayatını kaybedenlerin çoğu öğrenci olduğu bildirildi. Teksas polisi saldırıyı yapan kişinin daha 17 yaşında olduğunu söyledi. Polis olayla ilgili yaptığı araştırmada saldırganın kimliği 17 yaşındaki Dimitrios Pagourtzis olarak açıkladı. Teksas polisi saldırgan şuanda göz altında olduğunu bildirdi.

Amerika haber medyalarına konuşan bazı öğrenciler, okulda önce silah seslerinin duyduktan sonra yangın alarmının duyulduğunu ve silahlı birinin sağa sola ateş ettiğini gördüklerini anlattı. Santa Fe Polis Şefi Jeff Powell da basına yaptığı açıklamada, ölü sayısının 10’dan az olduğunu belirtti. Powell, “Okul kampüsünde ve kampüs çevresinde patlayıcılar bulunduğuna ilişkin teyit edilmiş haberler var.” açıklamasını yaptı.

Saldırıyla İlgili Trump’tan Açıklama Geldi

ABD Başkanı Donald Trump, saldırıyla ilgili Twitter hesabından paylaşımda bulundu. Trump, paylaşımında “Teksas’ta okul saldırısı. İlk haberler hiç iyi değil. Tanrı hepsini korusun.” ifadesini kullandı.

Trump daha sonra Beyaz Saray’da yaptığı açıklamada da saldırıyla ilgili üzüntülerini dile getirdi ve “Durumu yakından izliyoruz ve federal yetkililer yerel yetkililerle koordinasyon halindeler. Bu, ülkemizde uzun zamandır devam ediyor, yıllardır, on yıllardır.” dedi.
Santa Fe’deki saldırının bir hafta içinde üçüncü, bu yıl içinde ise bir okula düzenlenen 22’inci saldırı olduğu belirtiliyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

ÇOK TIKLANANLAR