Kapat

Son Dakika: Atatürk’e Hakaret Eden Safiye İnci Gözaltına Alındı!

Anasayfa
HABERLER Son Dakika: Atatürk’e Hakaret Eden Safiye İnci Gözaltına Alındı!

Dün sosyal medyada bir video yayınlandı ve bu video Safiye İnci Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’e ağır hakaret içeriyordu. Bunun üzerine sosyal medya çalkalandı ve yüz binlerce insan sosyal medyada tepkisini gösterdi. Bunun üzerine Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı, Atatürk’e hakaret eden İnci hakkında soruşturma başlatıp yakalama kararı çıkardı. An itibari ile de Safiye İnci Gözaltına alındı!

Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk‘e hakaret ettiği gerekçesiyle hakkında soruşturma başlatılan genç kız gözaltına alındı. Alınan bilgiye göre, Anıtkabir’de Atatürk’e hakaret ettiği görüntüsü sosyal medyada yer alan S.İ. hakkında Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı Basın Suçları Soruşturma Bürosu tarafından başlatılan soruşturmanın ardından polis ekipleri çalışma başlattı. Şüpheli S.İ, Ankara Emniyet Müdürlüğü Güvenlik Şubesi ekiplerince Demetevler semtinde belirlenen adreste yakalandı.

Peki videoda ne vardı?

Safiye İnci, Anıtkabir ziyaretinde çektiği bir videoda, Atatürk’ü sevmediğini söyleyerek ağır hakaretlerde bulunuyor. Videonun yayılmasının ardından sosyal medyada da genç kıza tepki yağdı. Tutuklanması için çağrı yapılan genç kız paylaşımların çoğalmasının ardından pişman olduğunu belirttiği bir video yayınladı. Görüntüleri kendisinin görüşlerine saygı duymayan bir arkadaşına inat olsun diye çekip sadece ona yolladığını ifade eden İnci, “Atatürk’e saygı duymasam Anıtkabir’e gitmezdim” dedi.

(Hürriyet)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

ÇOK TIKLANANLAR