Kapat

Sosyal Medya’da ki Mavi Tik Olayı Nedir ? Ne İşe Yarar ? Nasıl Alınır ?

Anasayfa
İnternet Haberleri Sosyal Medya’da ki Mavi Tik Olayı Nedir ? Ne İşe Yarar ? Nasıl Alınır ?

YouTube,Twitter,Instagram ve Facebook başta olmak üzere kullandığımız bir çok sosyal mecra da mavi tik işaretini görmüşüzdür. bir çoğumuz isterken bir çoğumuzda; Peki bunlar nedir ? ne işe yarar ? nasıl sahip olunur ? demiştir hepsini detaylı olarak bu haberimizde anlatacağız


Facebook’ta Doğrulanmış Profil (Verified,Mavi Tik)

Facebook’ta sayfanız 100.000 (yüzbin) beğeniyi geçtiyse er yada geç Facebook Ekibi tarafından onaylanacaktır, profillerde ise tanınmış biri,yazar,gazeteci, ve benzeri görevli biriyseniz Facebook ile iletişime geçerek profilinizi onaylatabilirsiniz.


YouTube’da Doğrulanmış Kanal

 

YouTube’da eskiden çoklu kanal ağı (MCN) sayesinde 10 Bin,5 Bin gibi MCN şirketlerinin belirlediği rakamlarda doğrulanmış profil rozeti alabiliyor iken gelen güncelleme ile artık 100.000 aboneyi geçmiş her kanal inceleme sürecinden geçtikten sonra rozet alabiliyor.


Twitter’da Doğrulanmış Profil

Twitter’da eğer ünlü,tanınmış,yazar,basın,ressam,sanatçı,müzisyen,vb iseniz Twitter ekibi en kısa sürede sizin onaylayacaktır onun dışında kendinizde başvuru formunu doldurarak onay talebinde bulunabilirsiniz. (Haberin yazıldığı tarih döneminde istekler kapalıdır)


Instagram’da Doğrulanmış Profil (Mavi Tik)

Instagram’da bir sosyal medya ajansı ile anlaşarak 10 Bin’den daha az takipçiniz varsa bile verified almanız mümkün onunda dışında ünlü,sanatçı,yazar olmanız gerekmekte ve Instagram her 100.000 takipçiyi geçen her profili inceleyerek onaylamakta

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

ÇOK TIKLANANLAR