Kapat

Şöyle Bir Silkelenelim Diyeceğiniz 5 Film Önerisi

Anasayfa
Sinema / Dizi Şöyle Bir Silkelenelim Diyeceğiniz 5 Film Önerisi
Bazen iş,okul ve yoğun hayat boşa geçen zamanlar hepimizi yormuştur ama bu vakitlerde sizleri tamamen keyif ile donatacak 5 Adet Başyapıt film öneriyoruz. Makaleyi okuduktan sonra başka kişilerinde yararlanması için paylaşmayı unutmayın 😉

 

 

1) Cennet Gibi: 

Bu film çok fazla cinsel içerik barındırmayan masal vari ve çok ince esprilerin dolaştığı mükemmel bir film yani tam anlamıyla aile kavramına uyacak bir film.

Elizabeth Masterson, San Francisco’da mesleğine kendini adamış bir doktordur ve işinden başka hiçbir şeye vakit bulamaz. İki çocuk sahibi kız kardeşi ile buluşmaya gelirken Elizabeth bir araba kazası geçirir ve komaya girer. Bu sırada eşini yeni kaybetmiş olan David Abbot adındaki bir mimar San Francisco’ya taşınır ve Elizabeth’in dairesini kiralar. O evde yaşarken Elizabeth’in ruhu onu takip etmeye başlar. Genç kadının komadaki bedeni hastanede kalırken ruhu firar etmiştir. Elizabeth kim olduğunu dahil hiçbir şeyi hatırlamamaktadır. Tek emin olduğu, o dairenin kendisine ait olduğudur. Tartışmaya bir son verebilmek için David, onun gerçekte kim olduğunu bulmaya çalışır. Bu işi birlikte yapmaya başladıklarında ise aralarında duygusal şeyler gelişmeye başlar. Aşka düştüklerinde, Elizabeth’in kim olduğunu bulmaları ile aslında kaderin onları bilerek bir araya getirdiğini anlarlar. Dahası Elizabeth halen komadadır.


 

2) Eski Süper Sevgilim:

Bu film’in espri kalitesi tam anlamıyla harika özellikle okuldan gelen genç kardeşlerimiz için ders’ten önce motivasyonunuzu tepeye çıkaracak bir film..

G-Girl filmin süper kahramanı olarak karşımızda. Gerçek adı Jenny Johnson olan bu son derece çekici ve güzel kadın, Matt Saunders’ın rüyalarının kadınıdır. Bu aşka bir saplantıya dönüşünce hayat da Matt için kabusa döner. Ortada süper güçlere karşı direnç gerektiren bir durum vardır ancak Matt, ondan vazgeçmeye hiç de niyetli değildir. Uma Thurman, genelde görmeye alıştığımız karakterlerden farklı bir çzigi ile karşımızda. Filmin senaristi Don Payne, daha önce işlenen bir konu için farklı bir renk yakaladıklarını düşünüyor


3) Terabithia Köprüsü:

Şahsen yorum katmak gerekirse kendisi en sevdiğim filmler’den birisi ve çok gerçekçi masal tarzı bir hikayesi ile sizleri benliğinize kavuşturacak bir film..

Küçük çocukların düşgücü sınırsızdır. İşte Terabithia Köprüsü adındaki 2007 tarihli bu yapım da hayal güçlerine ket vurmayan, Jesse ile Leslie adındaki iki sevimli çocuğun hikayesi. Yaşamın tatsız ve soğuk gerçekliklerine uzak, kendi dünyalarında yarattıkları enteresan gerçek üstü maceraları konu edinen bu filmde, okulun en farklı çocuklarından Jesse, aynı sınıfa düşen yeni öğrenci Leslie’nin de en az kendisi kadar tuhaf ve hayal gücü kuvvetli biri olduğunu keşfeder. Oturduklara yere çok yakın olan bir ormanda sadece kendilerinin bildiği ve görebildiği, içinde devler, cinler, periler, troller ve daha bir dolu gizemin bulunduğu, Terabithia isminde bir dünya yaratırlar. Üstelik bu dünyada önemli bir konumları da vardır. Artık kral ve kraliçe olmuşlardır. Katherine Paterson’ın romanından uyarlanan film, yönetmen Gabor Csupo’nun ilk uzun metrajlı filmi.


4) Ben Robot: 

Çok kısa olarak ”Bu Film Anlatılmaz Yaşanır”.. Aksiyon tutkunlarının izlemesi gereken bir film..

2035 yılı toplumda robotların büyük rol oynamaya başladığı bir zamandır. Bu şartlar altında, aslında robot fobisi olan, Chicago Polis Ofisi’nden Del Spooner için hayat giderek zorlaşmaktadır. Daha da kötüsü henüz bir cinayet davasını üstlenmiştir ki söz konusu davada katilin bir robot olmasından şüphelenilir. Bilim adamı Dr Miles Hogenmiller’ın ölümü incelenmektedir. Bilim adamının, ölümünden kısa bire süre öncesine kadar gizli bir proje üzerinde çalışmakta olduğu anlaşılır. Her ne kadar sıradan bir dedektif işi gibi görünse de bu kez gerçek ziyadesi ile ürkütücüdür.


5) Karayip Korsanları Serisi:

Karayip korsanlarını zaten anlatmama gerek yok ama filmler ile alakanız yok ise şunu demeliyim ”Bir Film’de Johnny Deep var ise o gerçek bir film’dir”..Yeterince açık oldu mu?

Karayip Korsanları (film serisiKarayip Korsanları, yapımcılığını Jerry Bruckheimer’ın, yönetmenliğini Gore Verbinski’nin, senaristliğini Ted Elliot ve Terry Rossio’nun yaptığı bir macera filmi serisidir. Walt Disney’de bulunan korsan parkı bu filmleri temel almıştır.

Umarım önerilerim hoşunuza gitmiştir, iyi seyirler 🙂

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

ÇOK TIKLANANLAR