Kapat

TBMM’den Utanç Verici Anlar: Çorlu Faciası ve FETÖ Siyasi Ayağı Soruşturması AKP ve MHP Oyları ile Reddedildi

Anasayfa
HABERLER TBMM’den Utanç Verici Anlar: Çorlu Faciası ve FETÖ Siyasi Ayağı Soruşturması AKP ve MHP Oyları ile Reddedildi

8 Temmuz’da Çorlu’da meydana gelen tren faciasında 24 vatandaşımız hayatını kaybetmiş 100’den fazla vatandaşımız için bölgede ki hastanelere sevk edilmişti!

Fetullahçı Terör Örgütü tarafından 15 Temmuz günü ülkemize yapılan hain darbe kalkışmasının siyasi ayağı ile oylamaya sunulan soruşturma önergesi meclise sunuldu ve AK Parti ve Milliyetçi Hareket Partisi tarafından reddedildi.

Fetullahçı Terör Örgütü (FETÖ) siyasi ayağı ile ilgili soruşturma İYİ Parti tarafından meclise sunuldu. Önergeyi veren milletvekili Aytun Çıray: “AK Parti vekilleri için büyük bir sınav niteliğinde” ifadelerini kullandı.

İYİ Parti Genel Sekreteri ve İzmir Milletvekili Aytun Çıray şu sözleri söyledi:

“15 Temmuz hain darbe girişimin 2. Yıldönümünde, devleti sokaktan toplayan, demokrasimize ve milli iradeye sahip çıkan aziz milletimize bir kez daha şükranlarımı sunuyorum. Bu kalkışma sırasında canlarını ortaya koyan kahraman şehitlerimize rahmet diliyorum. Bugün FETÖ terör örgütünün 15 Temmuz’da gerçekleştirdiği saldırı yeniden ele almak ve her yönüyle bu devlete yaraşır bir ciddiyetle aydınlatmak 251 şehidimize namus borcumuzdur. Bu 27. Dönem Meclisi’nin Türk Milleti’nin iyiliği için yapabileceği en asil görevlerin başında kanlı hıyanet çetesi FETÖ terör örgütünü 15 Temmuz 2016 kalkışmasına ve darbe teşebbüsüne götüren tarihsel siyasi arka planın ve asli aktörlerin her cephesi ve boyutuyla aydınlatılması gelmektedir. AKP’nin Milletvekilleri’nin bu komisyon önergemize ne cevap verecekleri, kendileri açısından, milletimiz ve tarih huzurunda büyük bir sınav niteliğindedir” 

Geçtiğimiz senelerde ve aylarda da FETÖ’nün siyasi ayağı ile ilgili soruşturma önergesi yapılmıştı fakat yine AK Parti ve Milliyetçi Hareket Partisi oyları ile yine reddedilmişti.

Ayrıca Çorlu’da meydana gelen tren faciasının soruşturulması da reddedildi!

Çorlu’da tren yaylarının bakımsız kalmasından dolayı meydana kalan faciada bir çok vatandaşımız hayatını yitirmişti ve objektiflere iç acıtan kareler yakalanmıştı, bir çok aile feryat yakmıştı bir çok kişi yakını kaybetmişti fakat 24 Temmuz günü meclise sunulan önerge AK Parti ve Milliyetçi Hareket Partisi tarafından reddedildi.

Cumhuriyet Halk Partisi Milletvekili Ali ŞEKER haberi Twitter hesabı üzerinden duyurdu…

İYİ Parti Milletvekili Ümit Özdağ verdiği önergede şu sözleri söyledi:

“24 vatandaşımız ihmaller sürecinin sonunda can vermiştir. Devletin önlem almadığı, gereğini yapmadığı kaza göz göre göre gelmiş insanların hayatlarına ve umutlarına mal olmuştur. Sorumlular yargı önüne çıkacak mıdır?

Kaza sonuçları itibariyle siyasidir. Siyaseten bir bedel ödenmediği takdirde bu kazaların sonu gelmeyecektir. Kazaya gerekçe gösterilen menfez neden kapatılmadı?

Kazaya sebeplerini ortadan kaldırmayan önlem almayan gerekli tamir, bakımı zamanında aldırmayan siyasi iktidarın Ulaştırma Bakanlığı’nın bürokratları 24 kişinin ölümünden sorumludur. 24 kişinin göz göre göre öldüğü bu kazanın sorumluları göreve devam edecek midir?”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

ÇOK TIKLANANLAR