Kapat

The Truman Show İzlenilebilir mi?

Anasayfa
Sinema / Dizi The Truman Show İzlenilebilir mi?

Tatil günlerinizde bir film patlatayım diyorsunuz ama hangi filmi izleyeceğinizi bilmiyorsunuz o zaman bu haber tam size göre..

Jim Carrey’in doksanlardan beri mükemmel rol kestiğini her birimiz biliriz ama bu filminde adeta sizi büyüleyici bir oyunculuğa bürünmüş. Mekansal farklılıklar, senaryo akıcılığı ve hatta senaryonun marjinal yapısı bu filme damga vurmuş bizce ”Truman Show” kesinlikle izlenilmesi gereken muazzam bir film.

 

Özet ve Detaylar

Dünyanın en güzel adalarından birinde yaşayan halk imrenilecek derecede ütopik bir hayat sürmektedir. Bu adada yaşayan insanlar her güne mutlu uyanıp herhangi bir sorunla karşılaşmadan günü sonlandırıyorlardır. Başkarakterimiz Truman da bu şanslı insanlardan biridir. Güzel bir eşe ve mutlu bir hayata sahip olan Truman, bir gün öldüğünü zannettiği babasını bir gün caddede gördüğü ana kadar hayatı olduğu gibi yaşar. Babasını gördüğüne emindir ancak adam bir anda ortalıktan kaybolmuştur. İlerleyen günlerde çeşitli gizemli anlar yaşayan Truman bir şeylerin yolunda gitmediğini fark edecek, sahip olduğu hayatın gerçek olup olmadığını anlamaya çalışacaktır.
Televizyon sektörü üzerine yapılan en esaslı eleştirilerden biri olan Truman Show sinema tarihinin en yaratıcı senaryolarından birine sahip. Aynı zamanda başrolündeki Jim Carrey’nin olağanüstü performansını da es geçmemek gerekiyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

ÇOK TIKLANANLAR