Kapat

Trump: “Türkiye İyi Bir Dost Değil” Açıklaması

Anasayfa
HABERLER Trump: “Türkiye İyi Bir Dost Değil” Açıklaması

Türkiye ile ABD arasındaki Rahip Brunson krizi karşılıklı yaptırımlar ve sert açıklamalar ile sürüyor.  ABD Başkanı Trump kabine toplantısında “Türkiye’nin iyi bir dost olmadığının ortaya çıktığını” söyledi. Hazine Bakanı Steven Mnuchin ise Brunson’ın bir an önce serbest bırakılmaması durumunda yeni yaptırımların gelmekte olduğuna işaret etti. Trump’ın sözlerine yanıt veren Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, “ABD gerçek dostun kim olduğunu bilmiyor, göremiyor” dedi

Trump Twitter mesajında, “Türkiye ABD’den yıllarca faydalandı. Şimdi de muhteşem Hristiyan rahibimizi bırakmıyorlar. Kendisinden bizi vatansever bir rehine olarak temsil etmesini istemek durumunda kalıyorum. Masum bir insanın serbest kalması için karşılığında hiçbir şey vermeyeceğiz. Türkiye ile ilişkilerimizi azaltıyoruz” dedi.

BBC Türkçe’nin Bloomberg’den aktardığı haberde, ABD Başkanı Donald Trump’ın da dünkü kabine toplantısında da Türkiye’nin iyi bir dost olmadığının ortaya çıktığını söylediği belirtildi.

Trump, Türkiye için bir kişinin, adını vermediği bir ülkede serbest bırakılmasını sağladığını ancak buna rağmen Brunson’ın serbest bırakılmadığını söyledi.

Haberde, Trump’ın Erdoğan ile yaptığı görüşmeye işaret ederek, “Birisini bir yerden çıkartmak konusunda yardıma ihtiyacı vardı, bana geldi. Harika pastörümüzü ise tutmak istiyorlar. Adil değil. Doğru değil” dediği aktarıldı.

Kaynak: BBC Türkçe

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

ÇOK TIKLANANLAR