Kapat

Türk Mobil Oyun Şirketi Gram Games 250 Milyon Dolara Zynga’ya Satıldı!

Anasayfa
HABERLER Türk Mobil Oyun Şirketi Gram Games 250 Milyon Dolara Zynga’ya Satıldı!

İstanbul merkezli Türk mobil oyun şirketi olan Gram Games 250 milyon dolara dünyanın en önemli mobil oyun geliştiricisi olan Zynga’ya satıldı.

San Francisco merkezli mobil oyun şirketi olan Zynga 250 milyon dolar nakit ve ek ödemeler karşılığında Gram Games’i bünyesine kattı. İstanbul ve Londra’da stüdyoları bulunan ve 77 çalışanı bulunan Gram Games 1010!” ve “Six!” gibi ünlü bulmaca oyunlarının geliştiricisiydi. Dünya çapında 170 milyondan fazla oyuncusu bulunan İstanbul merkezli firma Amerika ve Avrupa mobil platformlarında da birinciliğe taşıma başarısını gösterdi. Merge Dragons! isimli geliştirdiktirdikleri oyun en çok kazanan ilk 50 oyun içerisine girmeyi başarmıştı.

Gram Games’in Kurucu ortağı olan ve CEO’su Mehmet Ecevit şirketin satın alınmasıyla ilgili yaptığı açıklamada; “2012 yılından bugüne başarıyla yarattığımız Gram Games kültürünü, İstanbul ve Londra’daki stüdyolarda çalışan yetenekli takımımızı ve başarılı sayısız oyunumuzu; Zynga şirketinin dünya çapında etkin organizasyonuyla birleştirmekten gurur duyuyoruz. Zynga’nın dünyayı oyunlarla bağlama misyonuna derinden inanıyoruz ve takımları ile birlikte çalışmaya başlamak için çok heyecanlıyız” ifadesini kullandı.

Zynga CEO’su Frank Gibeau yaptığı açıklamada ; “Türk mobil oyun şirketi Gram Games ekibinin özgün kültürü ve yaratıcı oyun geliştirme yöntemleri açıkçası bizleri çok etkiledi. Hızlı hareket ederek, zevkli, oynaması kolay ve bağımlılık yaratan oyunlar üretiyorlar.” ifadelerini kullandı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

ÇOK TIKLANANLAR