Kapat

Twitter Mac’lerde Tarih Oluyor!

Anasayfa
Teknoloji Haberleri Twitter Mac’lerde Tarih Oluyor!

Apple’ın popüler Mac sistemlerinde Twitter yakında tamamen tarih oluyor.

Twitter, Mac bilgisayarlar için geliştirdiği uygulamayı App Store ve Web’den kaldırdı. Twitter ekibinin yaptığı açıklamala da uygulamanın Web’den ve App Store’dan kaldırılmasının sebebinin “tüm platformlarda eşit mükemmellikte bir Twitter deneyimini sunmak” olduğunu belirtti. Ayrıca uygulamanın 30 gün içerisinde Mac bilgisayarlar tarafından desteklenmemeye başlanacağını belirtti. Tweet atarken kullanılan 280 karakter desteği, Mac platrofmu için hiç sunulmamıştı. Bunun yanında 2015 yılın da servise kazandırılan Moment özelliği, Mac’de tam 7 ay sonra kullanıma uygun hale gelmişti.

Sosyal medyanın devlerinden Twitter’ın, Twitter Support’tan paylaştığı bir Tweet’te uygulamayı App Store’dan çıkarıp artık indirilemeyeceğini duyurdu.

 

 

Twitter, 2010 yılında macOS için üçüncü parti bir uygulama olan Twitter’ı satın almış ve 2011’de kendi markası altında yeniden piyasaya sürmüştü.  O zamandan beri, Twitterific ve Tweetbot gibi diğer üçüncü parti uygulamaları daha hızlı bir oranda gelişme sağlayarak Twitter’ın resmi uygulamasını saf dışı bırakmayı başardılar. Twitter geçen Eylül ayında Apple Watch’daki uygulamasını piyasadan kaldırmıştı.

 

 

 

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

ÇOK TIKLANANLAR