Kapat

Uber CEO’su: Uçan Arabaları 10 Yıl İçinde Kullanacağız !

Anasayfa
Teknoloji Haberleri Uber CEO’su: Uçan Arabaları 10 Yıl İçinde Kullanacağız !
Uber’in yeni CEO’su Dara Khosrowshahi, uçan araba teknolojileri hakkında bazı iddialı açıklamalarda bulundu. CEO, uçan arabalar için beklenen tarihi verdi. Kimimiz inanmadı ama Khosrowshahi, uçan arabalar konusunda iddialı gibi.

Uçan arabaları genelde bilim kurgu filmlerinde görmeye alışkınız. Gerçek hayatta peki bu mümkün olur mu ? tartışılacak bir konu. Uçan arabalar hakkında açıklama yapan Uber CEO’su “Uçan arabaları 10 yıl içerisinde kullanacağız” dedi. Peki uçan arabaları ne zaman kullanmaya başlayacağız?

Uber’in eski CEO’su Travis Kalanick’in istifasından sonra yerine gelen CEO Dara Khosrowshahi, uçan araba teknolojileri hakkında bazı iddialı açıklamalarda bulundu. Davos’da düzenlenen TheYearAhead etkinliğinde konuşan Uber CEO’su Dara Khosrowshahi, uçan arabalarla ilgili beklenen tarihi verdi. Khosrowshahi, “İnsanlar dallas ve Teksas’ta, önümüzdeki 10 yıl içinde uçmaya başlayacaklar.” dedi.

Uber, Kasım ayında yaptığı açıklamada, “uberAir” olarak adlandırılan ağ için şirketin vizyonuna bakarak, müşterilerin bir düğmeye basarak kentlerde ve şehirlerde hızlı hızlı uçuş yapmalarına izin vereceğini belirtti.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

ÇOK TIKLANANLAR