Kapat

Uber’den Araç ve Bisiklet Kiralama İle Toplu Taşıma Geliyor

Anasayfa
HABERLER Uber’den Araç ve Bisiklet Kiralama İle Toplu Taşıma Geliyor

Uber üzerinden artık araç da kiralanabilecek. Otomobil paylaşma girişimi Getaround ile iş birliğine giden Uber, ‘Uber Rent’ adlı özelliğiyle kullanıcılarına araç kiralama hizmeti de sunacak.

Ülkemizde son dönemlerde sıcak konu olan Uber’e şimdi yepyeni bir sistem geliyor. Artık Uber üzerinden bisiklet kiralamanın yanında araç da kiralanabilecek. Uber, bisiklet kiralama servisini ABD’de başlatmıştı Şirket, servis için bu alanda şehirdeki tek izinli kuruluş olan JUMP’ı satın almıştı. Uber’in CEO’su Dara Khosrowshahi, UBER üzerinden araç kiralama sisteminin çalışmalarına da başladıklarınıı duyurdu. Khosrowshahi, Uber’in uzun vadede şehirlere daha fazla şey sunacağını ifade etti.

Otomobil paylaşma girişimi Getaround ile işbirliğine giden Uber, Uber Rent isimli yeni servisiyle kullanıcıların en yakındaki kiralık Otomobillere ulaşmasını sağlıyor. Bu servis Uber’in uygulamasıyla birkaç saatliğine veya bütün gün arabaya ihtiyaç duyan herkesin kullanımına sunulacak.  Uber’den kiralanan araçlar, şahsi araçlar olacak. Şuan sadece San Francisco’da kullanıma sunuldu.

Uber toplu taşıma işine de giriş yapmayı planlıyor. Uber, toplu taşıma araçlarına daha fazla bağlantı sağlamayı taahhüt ettiğini söyledi. Şirket, Uber kullanıcılarının uygulamaya geçiş biletlerini satın almalarını ve kullanmaları için Londra merkezli mobil bilet şirketi Masabi ile bir anlaşma imzaladı. Bu sayede biletler, UBER uygulaması üzerinden satın alınabilecek.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

ÇOK TIKLANANLAR