Kapat

Venezuela Devlet Başkanı Maduro’ya Drone ile Suikast Girişimi!

Anasayfa
HABERLER Venezuela Devlet Başkanı Maduro’ya Drone ile Suikast Girişimi!

Venezuela Devlet Başkanı Maduro’ya drone ile suikast girişiminde bulunuldu. Maduro’nun olay yerinden uzaklaştırılıp güvenli bir yere götürüldüğü belirtildi.

İnsansız hava aracı olan Drone artık hayatımızın büyük bir parçası iken gün geçtikçe en tehlikeli hali olmaya devam ediyor. Sessiz çalışması bir çok konuda hayati tehlikeler ortaya çıkarabiliyor.

Bunun en büyük örneğini askeriyeden verebiliriz, bildiğiniz üzere askeri alanlar etrafında drone uçurmak yasak olduğu gibi drone uçurmanın da belli bir sınırı var ve uçurmak için bir plaka, ruhsat almanız gerekiyor (ülkemiz için geçerli)

Bugün ise Venezuela Devlet Başkanı Nicholas Maduro’ya Drone ile suikast girişiminde bulunuldu, konuşma sırasında tören alanının üzerine patlayıcı bulunan drone ile saldırı düzenlendi. Patlama sonrası devlet televizyonu yayını keserken Maduro olay yerinden uzaklaştırıldı.

Suikast girişimi, Başkan Maduro’nun Venezuela’nın Ulusal Muhafız Ordusunun başkenti Caracas’taki 81. kuruluş töreninde konuşurken gerçekleştirildi. Bilgi Bakanı Jorge Rodrigues ise 7 askerin yaralandığını açıkladı.

Kaynak: YeniŞafak

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

ÇOK TIKLANANLAR