Kapat

Vodafone’den Çocuklara ve Ebeveynlere Özel Akıllı Saat!

Anasayfa
Teknoloji Haberleri Vodafone’den Çocuklara ve Ebeveynlere Özel Akıllı Saat!

Vodafone ve Alcatel işbirliği ile yürütülen çalışmada, ebeveyn ve çocukları ilgilendiren bir duyuru yapıldı. Çocuklar için ve ebeveynlerin içleri rahat olması için üretilen akıllı saat ile çocuklar daha güvenli olacak. (Akıllı Çocuk Saati) Yakında Vodafone’de satışa çıkacak.

5-9 yaş çocukların rahat kullanabilmesi için tasarlanan ve geliştirilen “Akıllı Çocuk Saati” bir çok işe yarar fonksiyonu bulunuyor. Akıllı saatte ebeveynler çocuklarına arama ya da sesli mesaj gönderme imkanı sağlıyor. Ebeveynlerin önceden belirlediği 10 kişi tarafından aranabilir ve sadece seçilen kişilere arama yapılabilir. Akıllı Çocuk Saati, İOS7 ve Android 4.3 üzeri sürümlerinde uyumlu ve telefona yüklenen uygulama sayesinde çocuklarının nerede olduklarını GPS sayesinde takip edebiliyorlar. Ebeveynlerin önceden belirlediği alanlardan çıkınca ve belirlediği alanlara girince anında bildirim alıyorlar. IP65 sertifikası ile suya ve toza karşı dayanıklı olması çocukların rahatça kullanabilmesine imkan sağlıyor.

“Vodafone olarak, dijitalleşmeyi mümkün olduğu kadar çok insanın hayatına entegre edecek, dijital bağlantılı yaşamı bireyler ve kurumlar için kolay ve erişilebilir kılacak yenilikçi ürün ve servisler sunmaya odaklanıyoruz” diyen Vodafone Türkiye İcra Kurulu Başkan Yardımcısı Engin Aksoy, “Herkesi geleceğin heyecan verici yeni teknolojilerinden yararlanmaya davet ediyoruz. Bu doğrultuda, çocuklarına her an her yerden ulaşmak ve nerede olduğunu bilmek isteyen tüm anne babalar için güvenilir bir çocuk takip çözümü sunuyoruz. ‘Akıllı Çocuk Saati’ ile ebeveynler çocuklarını günün her saatinde takip edebilecek ve diledikleri zaman onlarla iletişim kurabilecek. Abonelerimizin hayatını her alanda kolaylaştırmaya ve akıllı hale getirmeye devam edeceğiz” ifadelerini kullandı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

ÇOK TIKLANANLAR