Kapat

WhatsApp Kızı Momo Olarak Bilinen Virüs Yayılmaya Devam Ediyor: Tehdit Kapımızda!

Anasayfa
HABERLER WhatsApp Kızı Momo Olarak Bilinen Virüs Yayılmaya Devam Ediyor: Tehdit Kapımızda!

Bir çoğunuzun Instagram’da ki mizah sayfalarından bildiği korkutucu bu tip Mavi Balina’dan sonra aslında bir WhatsApp virüslü bir oyun imiş!

Söylentilere göre tıpkı Mavi Balina gibi WhatsApp üzerinden yayılmaya devam Momo isimli oyun özellikle Latin Amerika’da yaygınlaşmış ayrıca yetkililer oyun hakkında bu yüzün telefonunuzun ekranında belirip kullanıcılara meydan okuduğunu söyleyerek alarma geçmiş bulunmakta!

Meksika’da internet üzerinden işlenen suçları araştıran polisler önemli bir açıklama yaptı: “Her şey bir Facebook sayfasında başladı. Bir grup insan, yabancı bir numarayı aramak konusunda birbirlerine meydan okumaya başladılar. Birçok kullanıcı Momo’ya mesaj attıklarını ve geriye mesaj olarak şiddet içeren fotoğraf geldiğini söylediler. Bazıları tehdit içeren mesajlar aldıklarını ve hatta bazıları da kişisel bilgilerinin açıklanacağı konusunda tehdit edildiklerini söylüyor.

Bir çok yerde yazan habere göre Momo isimli bu virüs iletişime geçtiği kişiye şiddet, argo içerikli mesajlar müstehcen/depresyona geçirici ve intihara sürükleyen görseller/sözler gönderdiğini söylüyor.

Meksika ya da Latin Amerika ülkeleriyle sınırlı kalmadığını söyleyen bazı uzmanlar Momo’nun, Amerika Birleşik Devletleri, Fransa ve Nepal’e kadar uzandığını söylüyorlar.

Momo Japonya’da yapılan bir sergide yer alan “kuş kadın heykeli” adlı eserden alınan bir fotoğrafla birlikte Japonya (+81), Kolombiya (+52) ve Meksika (+57) uzantılı telefonlardan gelen mesajlarla kişilere ulaşıyor ve sapıkça mesajlar göndermeye başlıyor fakat her şey bununla sınırlı ve basit değil

  • Kişisel bilgilerinizi çalınabilir
  • Şiddet öven bir dil kullanılıyor ve kişiler intihara sürüklenebiliyor
  • Kullanıcılar tehdit ve taciz ediliyor
  • Kişilerden zorla para elde edilebiliyor
  • Oyuna katılanlar, depresyon ve kaygı ataklarına kapılabiliyor

Lütfen haberi paylaşarak bir çok kişinin bilinçlenmesine ve bilgilenmesine yardımcı olun

Kaynak: Tamindir

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

ÇOK TIKLANANLAR