Kapat

WhatsApp Web Artık Daha Çok Güvenli

Anasayfa
İnternet Haberleri WhatsApp Web Artık Daha Çok Güvenli
WhatsApp Web’e yeni güvenlik yöntemi geldi. Artık bundan sonra WhatsApp Web’e girerken telefona doğrulama kodu gelecek. Kodu doğru girdiğimiz taktirde WhatsApp Web’e bağlanılacak!

WhatsApp’ın bilgisayar şekli olan WhatsApp Web, artık çok daha güvenli. WhatsApp Web’e girebilmek için tarayıcımızdan WhatsApp Webi açıp ardından telefonumuzda bulunan WhatsApp uygulamasından WhatsApp Web’i seçip, tarayıcımızdaki QR kodu okutup giriş yapılabiliyordu. Bu yöntem güvenlikli olmamakla birlikte, bir çok kendimize ait mesajların başkalarına gitmesine yol açıyordu.

Mark Zuckerberg, geçtiğimiz günlerde WhatsApp’ın 2017’nin dördüncü çeyreğinde elde ettiği verileri de paylaştı. WhatsApp aylık 1.5 milyar aktif kullanıcıya sahip, kullanıcılar ise her gün toplamda yaklaşık 60 milyar mesaj gönderiyor.

Artık WhatsApp Web’e yeni giriş yöntemi geldi.  WhatsApp Web’e giriş yapmanız durumunda telefonunuza bildirim gönderilecek. Böylece WhatsApp Web’in kötü amaçlı kullanılmasını önüne geçilecek.

Telefonunuza gelecek bildirim sayesinde WhatsApp Web’nizin açık olduğunu anlayabilecek ve gerekli önlemleri alabileceksiniz.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

ÇOK TIKLANANLAR