Kapat

Xbox Almak Yerine Evsizlere Battaniye Alan Çocuğa Microsoft’tan Büyük Hediye Geldi!

Anasayfa
Teknoloji Haberleri Xbox Almak Yerine Evsizlere Battaniye Alan Çocuğa Microsoft’tan Büyük Hediye Geldi!
Xbox One X almak için ayırdığı parasını evsizlere battaniye alan küçük çocuğa Microsoft’tan hediye geldi. Microsoft çocuğa Xbox One S hediye etti.

Ohio’da yaşayan Mikah Frye adlı 9 yaşındaki küçük çocuk, bazı kişilerimize örnek olacak bir davranışta bulundu. Kendisine oyun konsolu almak yerine evsizlere kışın üşümesinler diye 60 tane battaniye alan çocuk herkes tarafından örnek olunacak bir davranış oldu. Microsoft ise oyun konsolu almak yerine evsizlere battaniye alan çocuğa Xbox One S hediye etti.

Mikah’a bunu neden yaptı diye sorulduğunda, üç yıl önce Mikah ve ailesi maddi sıkıntılardan dolayı evini kaybetmiş ve birkaç hafta acil barınaklarda yaşamış. Orada geçirdiği zamandan çok etkilenen Mikah, evsizlerin sürekli benzer bir hayat yaşadığını öğrendiğinde yapmak istediği ilk şey kendisine yapıldığı gibi onlara birer battaniye vermek olmuş.

Mikah battaniyenin yanına şöyle bir not bıraktı: “Bana bir battaniye vermişlerdi ama ondan ayrılmak zorunda kalmıştım. İşte bu nedenle kendinize ait bir battaniyeniz olsun istedim. Artık kendimize ait bir evde yaşıyorum. Bir gün siz de benim gibi kendi evinizde yaşayacaksınız. Arkadaşınız Mikah.”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

ÇOK TIKLANANLAR