Kapat

Xiaomi Mi 8’in DxOMark Puanı Açıklandı! Kamera Özellikleri Neler?

Anasayfa
Mobil Haberler Xiaomi Mi 8’in DxOMark Puanı Açıklandı! Kamera Özellikleri Neler?

Geçtiğimiz günlerde tanıtılan Xiaomi Mi 8’in DxOMark puan açıklandı. Kamera test merkezi olan DxOMark, Mi 8’i kamera testine soktu. Çıkan test sonuçlarında fotoğrafçılıkta rakiplerini geride bıraktı.

Bu yıl gerçekten de akıllı telefon yılı oldu. iPhone X, Galaxy S9 ve Huawei P20 ile gerçekten üst düzey telefonlar kategorisine yerleşmeyi başardı. Tabi hal böyle olunca da bir birleri arasında rekabette fazlalaştı. Fakat Xiaomi Mi 8 kamera özelliklerinde gerçekten de iddialı duruyor. Mi 8 DxOMark testine sokularak fotoğrafçılıkta rakiplerini geride bırakabilmeyi başarabildi.

Geçtiğimiz günlerde tanıtılmış olan Xiaomi Mi 8, DxOMark testine sokularak kamerasını detaylı bir şekilde test ettiler ve test sonucunda diğer telefonlar ile karşılaştırdılar. Çıkan sonuçlar gerçekten de ortaya atılan iddiaları tam 12’den vurmayı başarıyor. Xiaomi Mi 8 DxOMark testinden genel 99 puan alarak rakiplerini geride bırakabilmeyi başardı. Mi 8, fotoğraf testinden 105, video testinden ise 88 puan almayı başardı.

DxOMark testinden çıkan sonuçlara göre Xiaomi Mi 8, sıralama da beşinci sırada kendisini buluyor. Dördüncü sırada 99 puan ile Galaxy S9 Plus, 102 puan ile Huawei P20 yer alıyor.

Xiaomi P20 Kamera Özellikleri

Arka tarafında çift kamera bulunduran şirket iki kameranın çözünürlüğü de 12MP + 12MP bulundururken aynı zamanda sensör olarak SONY IMX363 kullanmayı tercih etmiş. Arka tarafta bulunan çift kameralardan bir tanesi telefoto çekim yaparken diğeri ise geniş açı çekim yapabiliyor. Arka tarafta bulunan iki kameralardan bir tanesi f/1.8 diyafram açıklığına sahipken diğer kamerada ise f/2.4 diyafram açıklığına sahip.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

ÇOK TIKLANANLAR