Kapat

Yeni iPhone Modellerinde 3D Algılayıcı Olacak!

Anasayfa
Teknoloji Haberleri Yeni iPhone Modellerinde 3D Algılayıcı Olacak!

Apple, 2019’a kadar iPhone’ların arka tarafına, iPhone X’lerin ön tarafında olduğu gibi 3 boyutlu bir algılayıcı yerleştirmek için çalışmalar yaptıkları duyurdu.


Apple, Face İD için kullanılan 3D sensörler ile elde ettiği başarının ardından, iPhone X’un ön yüzündeki 3 boyutlu algılama teknolojisini, yeni üreteceği telefonların arka yüzünde de kullanmak için çalışmalara başladı. Şirket, çalışmaları 2019 yılından önce tamamlamayı planlıyor. Apple’ın arka sensörleri, ön sensörlerinden biraz daha fazla fonksiyonel ve gelişmiş olarak tasarlanacak.
iPhone X’un çentiklerinde bulunan 3D teknolojisinde 3D lazerleri 30 bine kadar farklı kızıl ötesi noktalar ile projeksiyon yaparak çalışırken, yeni teknolojide 3D lazerlerin ateşlenip nesnelere çarpıp geri gelme süresine bakılarak hesaplanacak. iPhone, bu teknoloji sayesinde ön ve arka sensörlerini kullanarak bir odanın üç boyutlu modellemesini de çizebilecek. Bu nedenle, yakın zamanda sanal gerçeklik(VR) ve arttırılmış gerçeklik(AR) için yapılacak yatırımlarda bir miktar artış olacağı düşünülmüyor

 

Kaynak: WebTekno

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

ÇOK TIKLANANLAR