Kapat

YKS Tercih Sonuçları Açıklandı!

Anasayfa
HABERLER YKS Tercih Sonuçları Açıklandı!

 2 milyon öğrencinin beklediği YKS sonuçları açıklandı! 2018 YKS tercih sonuçları. 2 milyon öğrenci YKS sonuçlarını bekliyordu. İşte 2018 YKS sonuçlarının detayları…

Yerleştirme sonuçları ÖSYM’nin https://sonuc.osym.gov.tr/ adresinden T.C kimlik numarası ve şifreleriyle öğrenebilirsiniz..

2018 YKS TERCİH SONUÇLARI NE ZAMAN AÇIKLANDI ?

YKS tercih sonuçlarına yönelik araştırmalar, sonuçların bugünde açıklanmaması üzerine yoğunluk kazandı. Günlerdir beklenti içinde olan üniversiteli adayı gençler ve onların aileleri, konu hakkında tatmin edici bilgi edinmek adına araştırmalarına hız vermiş durumda.

Geçtiğimiz yıl 26 Temmuz tarihinde sona eren tercih döneminin ardından sonuçlar, ÖSYM’nin internet sitesi üzerinden 8 Ağustos tarihinde erişime açılmıştı. Bu yıl için en net açıklama ise Milli Eğitim Bakan Yardımcılığı görevine getirilen ÖSYM eski Başkanı Prof. Dr. Mahmut Özer’den gelmişti. Özer, temmuz ayında yaptığı açıklamaya göre, YKS puanlarıyla yapılan tercih sonuçları 31 Ağustos Cuma günü ilan edilecek. Adaylar cuma günü YKS puanlarıyla tercih ettiği üniversite ve bölümlerden birine yerleşip yerleşemediğini öğrenebilecek.

2018 ÖSYM YKS TERCİH SONUÇLARI SORGULA!

2 milyon civarında öğrenci nefesleri tuttu. YKS tercih sonuçlarının açıklanmasına geri sayım başladı. Üniversite hayallerini gerçekleştirmek isteyen öğrenciler YKS tercih sorgulama sonuçlarına bu sayfadan ulaşabilirler.

ÜNİVERSİTE KAYITLARI NE ZAMAN?

YKS sonuçlarına göre bir programa kayıt hakkı kazanan adayların kayıt işlemleri 3-7 Eylül 2018 tarihleri arasında yapılacak. Elektronik kayıtlar ise 3-5 Eylül 2018 tarihleri arasında yapılacak. Yerleştirme Sonuçları açıklandığı zaman, “https://sonuc.osym.gov.tr” internet adresinden adaylara duyurulacak. Sonuç belgesi basılmayacak ve adayların adreslerine gönderilmeyecek. Yurt dışındaki üniversitelere yerleştirilen adaylar için, gerekli olduğunda veya adayın müracaatı halinde yerleştiği programı gösteren bir yazı verilecek.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

ÇOK TIKLANANLAR