Kapat

YouTube, Logan Paul Hakkında Gereken Açıklamayı Yaptı!

Anasayfa
YouTube Haberleri YouTube, Logan Paul Hakkında Gereken Açıklamayı Yaptı!
Logan Paul, geçtiğimiz günlerde YouTube hesabından bir intihar mağdurunun görüntülerini kendi videosunda yayınlayınca büyük tepki çekmişti. Gelen eleştiriler ve Paul’un özür dilemesinin ardından YouTube beklenen açıklamayı yaptı.

Logan Paul, kısa süre önce yayınladığı bir videoda Japonya Fuji Dağı’nın kuzeybatı kanadındaki Aokigahara ormanını ziyaret etti. “Ağaçların Gölgesi” olarak da bilinen bu bölge, her yıl yüzlerce intihar vakasına ev sahipliği yaptığı için “İntihar Ormanı” adıyla da biliniyor.

New York Dergisi’ne göre Paul, “Tokyo Maceraları” dizisinin üçüncü bölümünde “We found a dead body in the Japanese Suicide Forest…”  yani “Japon İntihar Ormanı’nda ceset bulduk” başlıklı bir video yayınladı. 15 milyondan fazla aboneye sahip bir kanalın yayınladığı videoda, yüzü bulanık birinin intihar sonucu ölü olduğu gösteriliyor. Paul, ormanda arkadaşıyla buldukları ceset üzerindeki intihar mektubunu videosunda açık açık gösterdi. Logan’ın insanları intihar eğilimine ittiği, intihara teşvik ettiği söylendi.

 

YouTube Logan Paul Hakkında Şöyle Açıklama Yaptı:

“Topluluğumuza açık bir mektup:

Çoğunuz, yakın zamanda iletişim eksikliği yüzünden hayal kırıklığına uğradı. Hayal kırıklığı yaşamakta haklısınız. Neler olduğunu bilmeyi istemek konusunda haklısınız.

Herkes gibi, geçen hafta paylaşılan video için biz de üzüntü içindeyiz.

İntihar şaka değil, teşvik sağlamamalı ya da itici bir güç olmamalıdır. Anna Akana’nın (YouTuber) mükemmel bir şekilde söylediği gibi: ‘Bu vücut birinin sevdiği kişiye ait. Elinizde kamera ile intihar ormanına giremez ve zihinsel sağlığı tehdit edemezsiniz’

YouTube’ta kendi topluluklarını oluşturan içerik oluşturucularından daha fazlasını bekliyoruz, zira biz de bunu yaptığınızdan eminiz. Söz konusu o kanal topluluk yönergelerimizi ihlal etti, biz de harekete geçtik ve sonuçlarımızı inceliyoruz.

Cevap vermemiz çok uzun sürdü, ancak söylediğiniz her şeyi dinledik. Bir içerik oluşturucusunun yaptığı tüm işlerin bütün topluluğu etkileyeceğini biliyoruz. Bu nedenle, böyle bir videonun bir daha asla dolaşımda olmamasını sağlamak için attığımız adımları yakında paylaşacağız.”

Olan bu olaylardan sonra anlayacağımız gibi de YouTube dahil çoğu kişi Paul’a ağır bir tavır almış durumda.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

ÇOK TIKLANANLAR