Kapat

YouTube, Şiddet İçerikli 30 Müzik Videosunu Sildi!

Anasayfa
YouTube Haberleri YouTube, Şiddet İçerikli 30 Müzik Videosunu Sildi!

Metropolitan polisi tarafından yapılan açıklamada suça teşvik ettiği gerekçesiyle düzinelerce müzik videosu YouTube tarafından silindi. Kaldırılan içeriklerde bıçaklama ve cinayetlere yönelik şarkı sözleri yer alıyor.

Metropolitan polisi (Met), içinde bıçaklama ve cinayetlere yönelik şarkı sözleri ve suça teşvik ettiği gerekçesiyle YouTube’tan videoları kaldırmasını istedi. Scotland Yard, YouTube’tan son iki yılda 50 ile 60 arasında müzik videosunu silmesini istemişti. Bunların yaklaşık 30 tanesi YouTube’tan kaldırıldı.

Polis, şiddet suçlarını azaltma girişimi için istihbarat aracı olarak kullanılmak üzere 1400’den fazla video içeren bir veritabanı oluşturduğunu söylüyor. Bu şekilde suça teşvik videolar olmadığı için izleyenlerin bilinç altını etkilemeyecek.

Met polis komiseri Cressida Dick, “Drill müziği, şiddeti cazip kılan sözlerle ilişkili. Hırsızları çok detaylı, neşeyle ve heyecanla anlatıyorlar. Kadınlara karşı şiddetten konuşuluyor” dedi.

Bir YouTube sözcüsü, “İngiltere’de özellikle bu suçlar içeren videolarla mücadele etmeye yönelik politikalar geliştirdik. Bu konuda, uzmanlarla yapıcı bir şekilde çalışmaya devam ediyoruz.” dedi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

ÇOK TIKLANANLAR