Kapat

YouTube’taki Rahatsız Edici Pedofilli Açığı !

Anasayfa
YouTube Haberleri YouTube’taki Rahatsız Edici Pedofilli Açığı !

YouTube arama kısmına “How to Have” yazıldığında pedofilli içerikler listelendi. YouTube’da masaüstü ve mobil uygulamasında arama kısmına bir kelime veya başka bir şey yazıldığında, arayacağımız bir şeye en yakın olan kelime veya cümleleri bize öneriyor. YouTube arama kısmına “How to Have” yazıldığında önerilenler de pedofilli ile ilgili sonuçlar listelendi. İşte dün fark edilen bu iğrenç pedofilli açığı kullanıcılar tarafından büyük dozda tepki aldı ve ortalığı karıştırdı. Reklam verenler reklamlarını askıya almak zorunda kaldı.

BuzzFeed News pazar günü öğleden sonra (yani dün), farklı farklı cihazlardan ve geçmiş arama sonuçlarını katmadan gizli bir tarayıcıdan arama yaptı. Yaptığı tüm cihazlarda “How to Have” ifadesini kullandı ve hepsinde aynı sorunu yani pedofilli başlıklar sıralandığını gördü.

YouTube basın sözcüsü BuzzFeed News’i arayarak, gerçekleşen pedofilli olayının, algoritmanın kişi veya kişiler tarafından bozularak gerçekleştiği ve geniş çaplı soruşturma açıldığını iletti.

“Bugün erken saatlerde ekibimize bu korkunç otomatik tamamlama sonucunu bildirdik ve çabucak kaldırmak için çalıştık. Bu otomatik tamamlamanın görünümünün arkasında ne olduğunu belirlemek için bu konuyu araştırıyoruz.” 

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

ÇOK TIKLANANLAR